Prowadząc biznes w USA należy zapoznać się z informacjami ogólnokrajowymi czy podatkiem federalnym, ale przede wszystkim z regulacjami w stanie, w jakim się prowadzi biznes.

W Stanach Zjednoczonych każdy stan to tak jakby oddzielny kraj, kierujący się na wielu płaszczyznach swoimi zasadami. Dotyczy to m.in. prowadzenia biznesu.

Zawsze namawiamy do tego, żeby wszelkie decyzje o rejestracji firmy, wyborze odpowiedniej formy działalności, rozliczenia itp. konsultować ze swoim księgowym czy prawnikiem. Warto jednak zawsze chociaż trochę dokształcić się w tych tematach, żeby później rozmowa z doradcą była dla nas bardziej przejrzysta.

Na stronie www.usa.gov/state-business, można znaleźć wiele informacji przydatnych dla właścicieli firm. Wystarczy wybrać stan, w jakim prowadzi się biznes. Wybierając przykładowo Florydę (w której my mieszkamy), znajdziecie informacje m.in. na następujące tematy:

  1. Jak otworzyć biznes na Florydzie.
  2. Linki do wielu przydatnych informacji odnośnie prowadzenia biznesu na Florydzie, m.in. dla przedsiębiorców z zagranicy.
  3. Możliwości finansowania dla biznesów na Florydzie.

Zachęcamy do odwiedzenia tej strony i zapoznania się z wieloma odnośnikami na niej się znajdujących. A w przypadku dodatkowych pytań, warto się zgłosić do swojego doradcy podatkowego/księgowego/prawnika.

UWAGA! Wszystkie treści na naszej stronie mają charakter informacyjny. Przed zastosowaniem opisanych zasad w swojej działalności, dokonaj analizy, bo być może zasady te w przypadku Twojej działalności się nie sprawdzą albo wcześniej zostały zmienione. 

Kategorie
O nas

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zachęcamy do kontaktu. Mamy ponad 15 lat doświadczenia w biznesie internetowym. Działaliśmy wiele lat w Warszawie, a od ponad 6 lat działamy w Sarasocie na Florydzie. Gwarantujemy bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za dany projekt.

Oferujemy możliwość spotkań w cztery oczy w Sarasocie lub konferencje online (Zoom, Skype, itp.). Zachęcamy do współpracy firmy z całych Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej firmy, gdzie znajduje się m.in. więcej informacji o nas, nasz cennik, portfolio oraz referencje od naszych klientów.