Ta zasada dotyczy prowadzenia biznesu praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, ale stwierdziliśmy, że wspomnimy o niej również przy pisaniu o biznesie w USA.

Od początku naszego pobytu w USA, prowadzimy tutaj własne biznes. Wiemy, że zawsze warto wszelkie ustalenia mieć na piśmie, ale oczywiście zdarzają się godziny rozmów z klientami i omawianie różnych projektów słownie i czasami ciężko całe te rozmowy “przelać na papier”. Są też osoby, które wolą rozmawiać niż pisać, a my zawsze staramy się dostosować do klientów, żeby to głównie im przyjemnie się z nami współpracowało.

Zdarzały się sytuacje, że osoby, z którymi coś ustalaliśmy, mówiły przez telefon jedno, a potem zapominały o tym i okazywało się, że w sumie nie chciały tego, co wcześniej mówiły, że chciały. Dlatego właśnie mimo że czasami ciężko wszystko spisać, warto to robić, szczególnie jeśli dotyczy to jakichś ważnych ustaleń. Warto spisać je w umowie, mailu, czy nawet smsie. Wtedy zawsze możemy do tego wrócić i pokazać osobie, z którą współpracujemy, że ustalenia były takie, a nie inne.

Dla nas ustalenia słowne, telefoniczne, są tak samo ważne jak pisemne. Często są to drobiazgi, których spisywanie zajęłoby bardzo dużo czasu i czasami rzeczywiście nie opłaca się spisywać każdego drobnego ustalenia. Jednak poważniejsze rzeczy, których np. wykonanie zajmie nam sporo czasu, warto spisać, choćby w smsie.

UWAGA! Wszystkie treści na naszej stronie mają charakter informacyjny. Przed zastosowaniem opisanych zasad w swojej działalności, dokonaj analizy, bo być może zasady te w przypadku Twojej działalności się nie sprawdzą albo wcześniej zostały zmienione. 

Kategorie
O nas

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zachęcamy do kontaktu. Mamy ponad 15 lat doświadczenia w biznesie internetowym. Działaliśmy wiele lat w Warszawie, a od ponad 6 lat działamy w Sarasocie na Florydzie. Gwarantujemy bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za dany projekt.

Oferujemy możliwość spotkań w cztery oczy w Sarasocie lub konferencje online (Zoom, Skype, itp.). Zachęcamy do współpracy firmy z całych Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej firmy, gdzie znajduje się m.in. więcej informacji o nas, nasz cennik, portfolio oraz referencje od naszych klientów.